Trzy niezwykłe ciekawostki o wiecznych piórach marki Parker

Trzy niezwykłe ciekawostki o wiecznych piórach marki Parker
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firma Parker została założona 1888 roku w stanie Wisconsin w USA. Obecnie jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych marek w branży artykułów piśmiennych. Jej długa historia jest oczywiście pełna fascynujących ciekawostek. Poznaj kilka interesujących faktów dotyczących wiecznych piór z oferty firmy Parker.

Firma Parker działa w branży od ponad 130 lat

Pierwsze wieczne pióro marki Parker zostało opatentowane 10 grudnia 1889 roku. Jest to szczególnie imponujące osiągnięcie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że firma została założona zaledwie w 1888 roku. George Safford Parker dość szybko odniósł sukces, ponieważ jego wynalazek zapobiegał ściekaniu atramentu ze stalówki podczas używania pióra.

Pióra marki Parker używało wiele znanych osób

Wieczne pióra firmy Parker od dawna cieszą się uznaniem znanych osobistości. Z jednego ze słynnych modeli piór Parker korzysta np. brytyjska królowa Elżbieta II. Ponadto pióra kultowej marki można było znaleźć w gabinecie m.in. generała Eisenhowera. Podobno sir Arthur Conan Doyle korzystał z pióra Parker Duofold podczas pisania o przygodach Sherlocka Holmesa. Taki model można znaleźć w ofercie internetowego sklepu Bazarnik.

Model Parker 51 był inspiracją dla polskich piór Zenith

Parker 51 to model wprowadzony na rynek w 1941 roku. To właśnie to pióro od kilkudziesięciu lat jest stałym elementem wyposażenia gabinetu królowej brytyjskiej. Co ciekawe, słynny model w okresie PRL-u był inspiracją dla twórców wiecznych piór i długopisów Zenith. Została zmieniona jednak stalówka, a zastosowana technologia doczekała się nawet opatentowania w 1967 roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*